Ostatnie sprawdziany przed ligą !

W dniu 8 marca rozegraliśmy sparing na boisku sztucznym w Rudzie Śląskiej. Naszym przeciwnikiem był miejscowy klub Pogoń Ruda Śląska, który na co dzień występuje w A Klasie podokręgu Katowickim. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy pierwsi strzelili bramkę. Gdy wyrównaliśmy pod koniec pierwszej połowy, nadzieje były duże aby wygrać to spotkanie. Lecz szybkie dwie bramki gospodarzy zaraz na początku drugiej połowy podcięły skrzydła naszemu zespołowi. Mieliśmy swoje sytuacje jeszcze, lecz żadnej nie udało się wykorzystać i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1.

Ostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek rozegraliśmy w niedzielę 16 marca. Warunki do gry niestety nie dopisywały. Naszym przeciwnikiem był zespół Rodła Górniki. Tym razem to my szybko strzelamy bramkę i gdy wydaje się, że kontrolujemy przebieg spotkania napastnik gości wykorzystuje błąd obrońców i biegnie w stronę bramki, zostaje on jednak powstrzymany faulem. Rzut karny pewnie zostaje wykonany i mamy wynik 1:1. Na  przerwę schodziliśmy prowadząc skromnie 2:1. Po zmianie stron goście natychmiastowo wyrównują. Gdy wszyscy byli pewni, że takim wynikiem zakończy się  spotkanie to my strzelamy bramkę. Decydujące trafienie zdobywamy po dwóch podaniach. Bramkarz D. Jóźwiak podaje do A. Grabowego, ten następnie posyła prostopadłą piłkę za plecy obrońców, gdzie czeka K. Marcinkowski, który w sytuacji sam na sam umieszcza piłkę w siatce.

Wyniki sparingów pokazują, że w drużynie jest potencjał, który warto, a nawet powinniśmy wykorzystać.
Przeciwnikom dziękujemy i życzymy powodzenia w rozgrywkach ligowych.